Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 3446 | НОВИНИ

Надежда Нейнски: Най-естественият партньор за Тръмп е Европа

Надежда Нейнски
Надежда Нейнски Източник: Стопкадър: Нова телевизия
Бившият външен министър и дипломат с повече от 35 години опит Надежда Нейнски е гост в специалното студио на NOVA „Доналд Тръмп: Завръщането“. По думите й ако 47-ият американски президент иска да бъде световен лидер, има нужда от съюзници.
 

„Оста на злото“, както са наричани страните в нея - Русия, Китай, Иран и Северна Корея - са в един блок, който в момента иска прекрояване на света. Ако Тръмп иска САЩ да запази лидерството си, има нужда от съюзници и най-естественият за него е Европа“, поясни тя.

 

„Неговата звезда в политиката изгря доста по-късно, след като аз бях в позиция на външен министър. Но имах възможност да следя неговия политически път. Неотдавна когато бях в „Харвард“ много често се случваше да се коментират различните политически възгледи на републиканци и демократи, дебатът е много интересен. Затова неговото завръщане е във фокуса на огромен интерес в света“, коментира тя.

 




Според нея Тръмп не просто се е завърнал, но е спечелил т. нар. „народен вот“. „САЩ му възлага огромни надежди. Много и различни могат да бъдат анализите защо се случи това. Но смятам, че в основата в много голяма степен е икономиката. Обещанието му да направи „велика Америка отново“ обикновено го разчитаме във вътрешнополитически план, но за света е важен въпросът дали Тръмп иска да направи САЩ отново убедителния световен лидер“, категорична бе Нейнски.

 

„Един човек може да бъде непредсказуем, но той действа в система. А тази на американската демокрация действа безотказно, включително в много критични моменти“, уточни дипломатът.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Посланикът ни в САЩ: Американската външна политика ще бъде фокусирана върху Китай, Русия, КНДР и Иран 2| 3482 | Посланикът ни в САЩ: Американската външна политика ще бъде фокусирана върху Китай, Русия, КНДР и Иран Премиерата на „Милен“ е на 20 февруари. Документалният филм разказва живота и професионалния път на журналиста 0| 3585 | Премиерата на „Милен“ е на 20 февруари. Документалният филм разказва живота и професионалния път на журналиста Росен Плевнелиев: Бурята "Тръмп" идва, дано да сме подготвени за нея 6| 3502 | Росен Плевнелиев: Бурята "Тръмп" идва, дано да сме подготвени за нея Инаугурацията: Доналд Тръмп положи клетва като 47-мия президент на САЩ /на живо/ 11| 4304 | Инаугурацията: Доналд Тръмп положи клетва като 47-мия президент на САЩ /на живо/

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads