Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
28| 30005 | НОВИНИ

Посланик Митрофанова се закани: Посолството ще предприеме действия относно Руската църква в София

Ммитрофанова в защита на Руската църква
Ммитрофанова в защита на Руската църква
Посолството на Русия в София ще предприеме действия относно храма ”Свети Николай” - Руската църква в София, в координация с Руската православна църква (РПЦ), заяви пред ТАСС руският посланик Елеонора Митрофанова.
 

"Всички действия по отношение на Руската църква в София ще бъдат предприети в съответствие с решението на Руската православна църква. До момента не ни е известно патриарх Кирил да е получил писмо от патриарх Неофит, не знаем решението на Руската православна църква", каза посланикът.

 

Посолството на Русия в България е официален собственик на храма и разполага със съответния нотариален акт, отбелязва тя.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Русия е привикала посланика ни в Москва 4| 4897 | Русия е привикала посланика ни в Москва Евгени Минчев, Костадин Костадинов и Волен Сидеров на протест пред Руската църква, затворена от посланик Митрофанова 54| 9951 | Евгени Минчев, Костадин Костадинов и Волен Сидеров на протест пред Руската църква, затворена от посланик Митрофанова Руското МВнР привиква посланик Кръстин заради експулсираните свещеници 16| 4828 | Руското МВнР привиква посланик Кръстин заради експулсираните свещеници Протест пред руското посолство: ”Вън Митрофанова и руските агенти в България” 21| 6925 | Протест пред руското посолство: ”Вън Митрофанова и руските агенти в България”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads