Реклама / Ads
120| 6372 |04.02.2013 НОВИНИ

Няма съгласие от страна на посочения кандидат за вербовка като информатор

.
медии гръмнаха, че Борисов бил информатор на бившата ЦСБОП
При извършения преглед по делото е установено, че документите съдържат предложение за кандидат за вербовка като информатор и предложение за изключване на информатор поради „липса на среда“.
 

Комисия в ГДБОП е разгледала материалите по случай, засягащ оперативния отчет на ЦСБОП, във връзка с публикации в медиите, съобщи пресцентърът на МВР.

В съобщението се посочва, че липсват документи, които сочат съгласие от страна на посочения кандидат за вербовка като информатор. Във връзка с публикация в медиите относно материал за регистриране на лице – кандидат за вербовка в оперативния отчет на ЦСБОП, в ГДБОП беше създадена комисия, която разгледа материалите по случая. След като се е запознала със съдържанието на документите, комисията е установила, че са изтекли сроковете за защита на класифицираната информация, съгласно чл. 34, ал. 1 от ЗЗКИ, броени от датата на създаването на документите. Комисията е установила също, че са отпаднали основанията, наложили тяхното класифициране към датата на изготвянето им, поради което се счита, че са налице основанията за прилагане на чл. 50, ал. 2 от ППЗЗКИ и материалите се декласифицират.

Сред тях няма документи, които да сочат съгласие за вербовка от страна на лицето, не фигурират и подписи. Липсват и документи, показващи, че съответното лице е извършвало подобна дейност и е предоставяло информация.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 10| 3477 |10.03.2025 Павлина Панова: Пречат на Конституционния съд да приключи делото за законността на изборите . 0| 3350 |30.08.2024 Прокуратурата не откри проблеми около детската болница, отказа да образува досъдебно производство . 2| 23606 |18.07.2024 Спипаха огромно количество нелегално оръжие и боеприпаси в Димитровград, двама са задържани . 5| 3345 |26.06.2024 Главчев няма да присъства на изслушване в парламента. ПП-ДБ с остри думи към него

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads