Добър тандем са, дума няма.


Лаская се – ех, какво нещо е суетата, че и моя скромна милост съм допринесъл с писания и действия поне мъничко за случилото се тази вечер.


Но нали имам очи, какво да правя – гледам. Гледам как хората около Радев са се барнали с нови костюмчета, как мигат щастливо и кимат одобрително с глава на всяка негова дума. Някои от тях даже толкова са изморени, че се подкрепят един други с ръце. И надничат иззад рамото на Президента, и кривят вратове, за да ги види камерата.


И особено стълбата – оная стълба в НДК, по която тръгна да се изкачва пилотът президент след пресконференцията.


Видяхте ли колко хора тръгнаха след него по тая стълба – ще си счупят краката да вървят нагоре.


Вярно, сега е време за фойерверки и шампанско, за хора и ръченици, за кимане с глава и одобрение, но стълбата, стълбата... И новите костюмчета...


Те са вечни, но и опасни, господин Президент.


Честито на Радев и Йотова и да внимават в картинката!

Николай Милчев, Facebook