Реклама / Ads
0| 3780 |18.12.2024 НОВИНИ

Николай Слатински: Лак на ноктите с герба на Русия! Жената бе около 30 г. Диктатура на мнозинството...

.
Николай Слатински
"Кой знае защо си припомних как няколко месеца след онзи 10 ноември един човек на средна възраст в клуба на СДС в Перник ми каза: Да, знаеш, с този народ като нашия ще направим някаква демокрация, но тя ще бъде лоша демокрация - диктатура на мнозинството по общо взето повърхностни демократични правила".
 

Проф. Николай Слатински, Fаcebook. Заглавието е на редакцията на ФрогНюз.

 

Чувах от колеги преподаватели в различни университети за пълзящата рашизация на множество наши студенти (най-тревожна за мен сред такива, които изучават външна политика и вътрешен ред, отбрана и сигурност), но и аз се сблъсках наскоро с нея.


И днес се замислих за това в метрото, неволно “подслушвайки” как зад мен разговарят две явно млади жени и направо редят възхвали за Русия и прехласвания по Путин.








Кой знае защо си припомних как няколко месеца след онзи 10 ноември един човек на средна възраст в клуба на СДС в Перник ми каза: Да, знаеш, с този народ като нашия ще направим някаква демокрация, но тя ще бъде лоша демокрация - диктатура на мнозинството по общо взето повърхностни демократични правила.

 

Цял живот си водя дневник, но за жалост точно като се хвърлих с главата надолу в промените тогава, не ми беше до дневници… Сега наистина адски много ме е яд за това.


Така или иначе, не си спомням кой ми каза горното, макар че то се вряза в паметта ми. Щеше ми да си го бях записал.


Впрочем, не помня и кой “демократ” ми каза по онова време: Ти явно много искаш да получиш от демокрацията, щом толкова много се бориш! Аз ще се боря малко - колкото за едно ведомствено кафе, да ми капе по малко, но ежедневно!


Невесели мисли ме спохождаха тази сутрин в метрото. А като реших да слизам, вдигнах леко глава и видях близо до мен хванала се за лоста или как там се казва, ръката на една от двете млади жени. Чудесен лак на ноктите! На средния пръст - с … герба на Русия!


Жената бе около 30 години. Значи животът й изцяло минава при демокрацията…




Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 1435 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 1404 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 1449 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 1554 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“
Реклама / Ads