Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
4| 5498 | НОВИНИ

Обмислят данъчни облекчения за фермерите

Обмислят данъчни облекчения за фермерите
Нов облекчен механизъм за данъчно облагане на земеделските производители, регистрирани като физически лица, се обсъжда в Министерството на финансите. Това заяви днес в парламента вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков, в отговор на реплика на депутата от "Коалиция за България" Петър Мутафчиев.
 

По думите на Мутафчиев физическите лица-земеделци ще платят от четири до седем пъти повече от юридическите лица заради новия начин на облагане на доходите на фермерите. Той предвиди селските стопани да плащат данък за 40 на сто от оборота си, което би могло да предизвика редица фермерски протести и дори заплахи за блокади на границата с Румъния и Гърция.

Дянков отбеляза, че в сега обсъждания механизъм се залага възможност земеделските производители да се приспадат реално извършените от тях разходи, а не фиксиран процент от нормативно признатите разходите, както е сега. Във връзка с това от министерството обмислят и въвеждане на задължението земеделските производители да водят счетоводство.

Предложеният механизъм обаче се очаква да бъде приет със закона за бюджета за 2012 г. и не може да се приложи към изтекъл данъчен период, заяви финансовият министър. Това означава, че фермерите ще могат да се възползват от облекченията за реализираните си доходи през настоящата година, но ще данъците им за 2010 г. ще останат дължими.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
В.Димитров дължи над 1 млн.лв на данъчните 4| 5693 | В.Димитров дължи над 1 млн.лв на данъчните Дянков твърд за данъчния референдум 2| 4876 | Дянков твърд за данъчния референдум БСП обмислят "вот на недоверия" заради Шенген 9| 6776 | БСП обмислят "вот на недоверия" заради Шенген Данъчните на проверки „по суша” през 2011 г. 8| 6275 | Данъчните на проверки „по суша” през 2011 г.

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads