Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 4112 |26.05.2022 НОВИНИ

Олаф Шолц: Светът е в повратна точка

.
Олаф Шолц Източник: БГНЕС
„Светът е в повратна точка“, каза германският канцлер Олаф Шолц по време на специално обръщение на Световния икономически форум в Давос, добавяйки, че не само Украйна е изложена на риск, но и „системата на международно сътрудничество, изградена след две световни войни“.
 

Войната беше „гръмотевична“, но перспективата Русия „да превземе Украйна изглежда по-малко вероятна, отколкото беше в началото“ на инвазията, твърди Шолц.

 

„Москва не успя да постигне военните си цели досега, но успя да обедини международната общност и да ускори плана на Украйна за присъединяване към Европейския съюз“, добави той.

 

„Не можем да позволим на Путин да спечели тази война и аз твърдо вярвам, че той няма да я спечели“, каза още Шолц.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 26| 3751 |19.02.2025 И тази вечер руски терор над Одеса. А в същото време - Тръмп определя Зеленски, не Путин, като "диктатор" . 6| 3357 |23.01.2025 Рюте: Хипотетична победа на Русия в Украйна ще излезе скъпо на НАТО . 2| 3260 |07.01.2025 Рязък скок на германските разходи за отбрана не е реалистичен, смята канцлерът Шолц . 5| 3381 |08.09.2024 Шолц категоричен: Нашата помощ за Украйна трябва да продължи, при това добре обмислено и спокойно

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads