Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
5| 3834 | НОВИНИ

Първи обвинения за сблъсъците в София снощи

Първи обвинения за сблъсъците в София снощи
20-годишен мъж е обвинен за потрошен полицейски бус по време на протестите срещу Българския футболен съюз снощи, съобщиха от прокуратурата. По случая е образувано досъдебно производство. Извършителят е задържан за срок от 72 часа.
 

Софийска районна прокуратура наблюдава и ръководи още две досъдебни производства за счупени и повредени недвижими вещи, както и за хулигански прояви. Разследването по тях продължава, става ясно от обвинението.

 

Спрямо близо 30 лица, които първоначално са били задържани за срок до 24 часа от органите на МВР по време на протеста, се прилагат мерки по Закона за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия.

 

Футболни запалянковци от всички клубове поискаха оставката на Боби Михайлов и останалите в БФС заради скандалното управление на любимия спорт през последните 18 години. Градусът на напрежението се покачи допълнително, след като полицията се опита да разпръсне запалянковците с водни оръдия. От агитките хвърчаха пластмасови и стъклени бутилки, мятаха се бомбички. Беше подпален и бус. В сърцето на София са причинени сериозни материални щети. Появиха се съобщения за сериозно пострадали хора. Задържаните са десетки. 

 

На брифинг вътрешният министър Калин Стоянов заяви, че няма да подаде оставка за случилото се. Действията на полицаите са обект на проверка и служителите на реда, пристъпили правомощията си и били неправомерно граждани, ще бъдат наказани.

 

ФрогНюз

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
АПИ с призив към шофьорите: Тръгвайте на път с готови за зимни условия автомобили 2| 2786 | АПИ с призив към шофьорите: Тръгвайте на път с готови за зимни условия автомобили Пеевски ще гони председателския пост в ДПС 11| 3330 | Пеевски ще гони председателския пост в ДПС Зеленски: Москва иска да посее разделение в украинското общество и да създаде хаос, за да свали президента 5| 3716 | Зеленски: Москва иска да посее разделение в украинското общество и да създаде хаос, за да свали президента Атанас Славов: Няма как главният прокурор да има два последователни мандата 1| 3398 | Атанас Славов: Няма как главният прокурор да има два последователни мандата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads