Позитивният прочит убеждава, че острите реакции на кабинета на Трифонов са белег на съзряване на гражданското общество, на укрепването на демократичните инстинкти. Инертността, робското търпение, най-после са дали път на безкомпромисен, нетърпелив в свободолюбието си дух.

Песимистичният ракурс настоява, че критиците бързат да се възползват от - безспорно - неумелия ход на Слави, преди всичко, за да задоволят властолюбивото си его. Повечето хора си остават все същите - пасивни, търпеливи като добичета. А от свадите между залитналия Трифонов и другите партии на протеста печели Борисов.

Дано оптимистите този път са прави.

Facebook, Петър Чолаков