Реклама / Ads
1| 4295 |28.10.2016 НОВИНИ

Пламен Димитров: За образование се дава по-малко отколкото за сигурност

.
Пламен Димитров
На първо място по финансиране не е образованието, а сектор сигурност. 820 милиона лева повече се дават за него. Не съм сигурен, че толкова много трябва да се отделя допълнително за този сектор, каза Пламен Димитров след заседанието на тристранния съвет.
 
Има крещящо нужди и в други сектор. Заплатите се увеличава само в някои сектори, посочи той. Има групи сектори, които са изключително зле, посочи той. По думите му гарантирано е увеличението на заплатите на учителите. Над 600 хиляди души у нас са работещите бедни. Това са една трета от всички наемни работници у нас. В България труда е силно подценен, заяви той. Няма кадри в никакви сфери, посочи той.

Горанов обеща пари за хората с увреждание, за деца. Социални педагози и психолози получават заплати до 500 лв. Изискват се поне 560 лв. за всяко домакинство. Изчислено е по методика на института на КНСБ.

Това в България е демографска катастрофа, а не криза. Десетки хиляди напускат България всяка година.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 80 |11.12.2025 Депутатите обсъждат преработените бюджети на ДОО и НЗОК за 2026 г. . 0| 239 |11.12.2025 Защо Тайланд и Камбоджа воюват отново след примирието на Тръмп? . 0| 449 |11.12.2025 Сблъсък в Черно море: Морски дрон унищожи танкер на Русия . 0| 531 |11.12.2025 Балканският Ел Чапо се завърна: Йоца Амстердам е на свобода след 15 години

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads