Реклама / Ads
52| 7243 |06.04.2020 НОВИНИ

Плевнелиев хвърли вината за положението ни на Румен Радев и БСП

.
Росен Плевнелиев
БСП и Радев са виновни, че няма да получим пари от ЕС. Заради тях ние не сме в Еврозоната и механизма. Това заяви пред Bulgaria ON AIR президентът (2012-2017) Росен Плевнелиев.
 

"Ако сега бяхме в чакалнята, България щеше да получи голяма финансова помощ. Сега ще се оправяме сами. Икономиката ни няма бързо да се възстанови. Известно време ще постоим на дъното. Най-малко три месеца ще са нужни за социална изолация, а в цялата си фаза тази криза ще трае още две години", каза още той.

 

"Мерките в България са разумни, работещи и коректни. Има държави с по-тежки мерки, защото изпуснаха положението. Има държави, в които магазините са празни, а здравните системи са в колапс. България не е в тази ситуация - затова трябва да благодарим на Кризисния щаб и на правителството", разкри бившият президент.

 

"Намираме се в здравна, но и икономическа криза, която задминава тази от 2009 г. Възстановяването на икономиките ще стане поне за 2-3 години", коментира Плевнелив. 

"Президентът води малките си битчици за власт, а трябваше да е част от решението. От първата му реч досега имаше само констатации, но не и решения и предложения. Президентът се заиграва със страховете на хората. Популистите завладяха ЕС - от Болсонаро до Радев", разкри бившият президент. 

 

"По-подходяща от схемата 60/40 е 60/70 на фона на 30% повече разходи. Изкуствен и естествен имунитет означават поне още година и половина да стоим в социална изолация, което е невъзможно, затова ще тръгнем към третия изход от ситуацията, и това е промяна в социално-икономическия модел. Тези 500 млн. лв., които отпуска правителството, не е много ясно как ще се изразходват", допълни Плевнелиев.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 156 |20.12.2025 Зелен билет в София за уикенда и понеделник . 0| 2267 |19.12.2025 Рим ще въведе платен вход за известния фонтан Треви . 3| 2255 |19.12.2025 Близо 70 на сто от работодателите дават коледни бонуси на работниците и служителите си . 1| 2506 |19.12.2025 Индексират заплатите в сектори, където са увеличени със 70%. Няма обяснение

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads