Реклама / Ads
5| 5905 |07.09.2024 НОВИНИ

Политолог: Големи партии може да си отидат

.
Даниел Смилов
 

Разцеплението в партиите, които доскоро бяха считани за непробиваеми, и политическите престрелки коментираха политолозите доц. Стойчо Стойчев и доц. Даниел Смилов в „Офанзива с Любо Огнянов” по Nova News.

 

"В една организация, когато нещата дълго време са застинали, се натрупва вътрешно напрежение, което избива нанякъде. Такова напрежение е имало в ДПС и то намери път през последните няколко месеца”, каза Стойчев.

 

ДПС ще има по-ниско представителство на тези избори, това е най-вероятният сценарий. ГЕРБ и ДПС имаха заедно около

30-35% от електората и бяха незаобиколим фактор. При това разцепление нещата малко се променят. Не е ясно какъв ще бъде ефектът върху това ядро”, каза Смилов.

 

Стойчев смята, че в следващия парламент най-вероятно ще се сформира мнозинство от четири партии.

Смилов смята, че ще е трудно да се създаде евроатлантическо правителство. „Вариантът за технократично управление може да се окаже единствен”, допълни той.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3018 |30.03.2025 Ще напусне ли ДПС-ДПС управляващото мнозинство? . 3| 3296 |28.10.2024 Социологът Евелина Славкова: Стабилно мнозинство може и да има, но преговорите ще са тежки . 3| 3300 |18.09.2024 Доц. Иво Инджов: След изборите няма да бъде съставено устойчиво правителство . 0| 3360 |05.08.2024 Любомир Стефанов: В следващия парламент ще са нужни не три, а четири партии за мнозинство

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads