Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3322 | НОВИНИ

Получаваме ресор "Регионална политика" в Европейската комисия?

Получаваме ресор "Регионална политика" в Европейската комисия?
Българският еврокомисар ще получи ресор "Регионална политика", съобщава БНР, цитирайки свои източници. Тази информация се появи в публичното пространство днес, но с уточнението, че още нищо не е сигурно. Крайният срок за подаването на кандидатурите за еврокомисари от страните-членки изтича в петък.
 

Нищо не може да бъде сигурно, докато не приключи процесът по подаване на кандидатурите от страните-членки, твърди един от източниците. 





Според него, още по-логично е най-вероятният еврокомисар Екатерина Захариева по-скоро да получи ресор "Разширяване" или "Международна търговия". 

 

"Ресорът трябва да зависи от специалността на еврокомисаря", твърди той. 

 

Същевременно друг източник не изключва тази вероятност и се позовава на факта, че Екатерина Захариева е била вицепремиер и министър на регионалното развитие и благоустройството през 2013 година.

 

Очаква се председателката на Комисията Урсула фон дер Лайен да обяви кои ще бъдат новите еврокомисари в средата на септември. След това започва изслушването им в ресорните комисии на Европейския парламент.

 

Едва след като те бъдат одобрени от евродепутатите, новата Европейска комисия може да встъпи в длъжност. Това вероятно ще стане на 1 ноември.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
АЗП: Комисията за регулиране на съобщенията абдикира от проблемите в BG-ALERT 1| 3978 | АЗП: Комисията за регулиране на съобщенията абдикира от проблемите в BG-ALERT Опасност в Червено море: Нападнат от хутите танкер гори, изтича и петрол 1| 3301 | Опасност в Червено море: Нападнат от хутите танкер гори, изтича и петрол 9-годишно момче се удави в Марица 0| 3429 | 9-годишно момче се удави в Марица Предложение: Минималната работна заплата да стане 1077 лв. от 1 януари 2025 година 0| 3294 | Предложение: Минималната работна заплата да стане 1077 лв. от 1 януари 2025 година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads