Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 2985 | НОВИНИ

И ПП-ДБ предлагат премахване на институцията главен прокурор

И ПП-ДБ предлагат премахване на институцията главен прокурор
Източник: личен архив
От „Продължаваме Промяната - Демократична България” предлагат изцяло да се премахне фигурата на главния прокурор. Това стана ясно след разговор между правосъдния министър Атанас Славов и ДПС в парламента.
 

Депутатът от ПП-ДБ и бивш правосъден министър Надежда Йорданова потвърди, че предложението е било обсъдено и с ГЕРБ-СДС.

 

Следващата седмица предстои идеята да бъде коментирана и с останалите партии в парламента. 

 

„Има идея да се заличи институтът главен прокурор, има и други възможности. Разговорите продължават. Това, което обединява позициите, е че настоящият институт на главния прокурор, който в себе си съдържа фактически безконтролна власт, ще бъде изцяло променен и няма да продължи да съществува”, посочи тя.

 

Йорданова е на мнение, че е най-добре да бъде изготвен общ проект за промените в Конституцията от партиите, които настояват за ревизия на основния закон.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
ПП-ДБ оттеглиха от дневния ред на НС текста за Пловдивския панаир 5| 3327 | ПП-ДБ оттеглиха от дневния ред на НС текста за Пловдивския панаир Симеон Ставрев и Борис Бонев предлагат въвеждане на първите довеждащи до метрото автобусни линии 0| 3435 | Симеон Ставрев и Борис Бонев предлагат въвеждане на първите довеждащи до метрото автобусни линии Евгений Кънев: Провокациите срещу ПП-ДБ ще са постоянен фон 3| 3652 | Евгений Кънев: Провокациите срещу ПП-ДБ ще са постоянен фон

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads