Реклама / Ads
0| 3161 |20.09.2024 НОВИНИ

Продължава делото срещу шофьора, убил Филип на пешеходна пътека

.
Мястото на произшествието
Продължава делото за смъртта на 15-годишния Филип, който беше прегазен на пешеходна пътека на столичната улица "Гурко" миналия септември.
 

Подсъдим е 37-годишният Петър Тодоров, който е с обвинение за причиняване на смърт при евентуален умисъл. Според експертизите е шофирал с 88 км/ч и с над 2 промила алкохол в кръвта, съобщава БНТ.


След катастрофата той беше задържан, но през февруари беше пуснат под домашен арест. Тогава съдебното решение предизвика сериозно обществено недоволство.

 

Преди началото на днешното заседание също се очаква протест на близки на деца, загинали на пътя, които настояват за справедливост. Майката на убития Филип поиска доживотна присъда.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 801 |14.12.2025 Русия и Крим под масивна атака: Горят нефтени депа и електроцентрали . 0| 523 |14.12.2025 Влиза в сила новото разписание за движение на влаковете на БДЖ . 0| 683 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 1| 723 |14.12.2025 Гръцки танкери превозват руски петрол: Санкциите на ЕС не са спрели потока

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads