Реклама / Ads
18| 5258 |26.06.2020 НОВИНИ

Проф. Балтов: Притеснително ще е, ако броят на заразените е 300

.
Проф. Асен Балтов
166 случаи не са притеснителни, притеснителни са, ако броят им стане 300, то тогава много бързо ще се запълни капацитета на болниците. Това не е един прост грип и хората се лекуват поне в болница поне 14 дни. Това заяви директорът на ”Пирогов” проф. Асен Балтов по Нова тв.
 

Според него не трябва да се всява паника. "Положението не е изтървано.  Проблемът в болница  "Света Анна" е, че от огнището в Самоков се изпращат там. Капацитета им се запълни и сега ние поемаме част от пациентите им, както и другите три големи болници в София.  Имаме 22 пациента приети в Пирогов, един е в интензивното. В момента тече една реорганизация", заяви още той.

 

"Много е важно хората да разберат, че вече сме в периода на рационалното лечение на тази болест, има си изградени алгоритми за лечение. Апелираме да се спазва трите Д-та. В момента сме в пика след свалените мерки", поясни проф. Балтов.

 

„22-ма са приетите в „Пирогов” пациенти и един, който е на апаратна вентилация. Това е 1/3 от капацитета ни. На всички ни се иска да се върнем към нормален режим на работа. В момента тече реорганизация. За съжаление, почивката беше не повече 2 седмици и отново влизаме в режим на готовност да поемем случаи на коронавирус”, заяви Балтов.

 

"Няма абсолютно никакъв мотив хората да се записват като пациентите с коронавирус. Ако една болница регистрира 5-6 пациенти, това означава да прекратят всичко планови операции и лечение на пациенти с други заболявания", обясни той.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 241 |14.12.2025 „Това е обявяване на война“: Орбан остро за конфискацията на руски активи . 1| 480 |14.12.2025 Учени са открили скали, които действат като естествени електроцентрали . 0| 433 |14.12.2025 Имотите у нас са поскъпнали с 25% . 0| 864 |14.12.2025 Престъпници използваха Бачковския манастир в схема с фалшиви терапии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads