Според голямата българска наука  обаче, имало сценарий, според който догодина почваме да растем с 1 % на година (70 хил.). Сценарият не е пояснен.

Напълно възможно е, вдъхновени от „Властелинът на пръстените“, учените от БАН да са създали нов научен метод за създаване на деца (хомо академикус булгарикус). И догодина почват да ги произвеждат масово ... и така през 2040 год. вече сме 8,5 млн. Съответно пускаме АЕЦ Белене още към 2030 год. за да доставя енергия за тези нови граждани.

Георги Касчиев, фейсбук