Реклама / Ads
0| 5568 |27.11.2019 НОВИНИ

Проф. Николай Милошев: Вторичните трусове в Албания продължават

.
Проф. Николай Милошев
Продължават вторичните трусове в Албания - около един на час, на 12 часа има по един с магнитуд около 4 по Рихтер.
 

Това коментира пред БНТ проф. Николай Милошев, директор на Националния институт по геофизика, геодезия и география.


В Босна и Херцеговина има затихване, не можем да кажем категорично, че двете огнища са свързани. Преди около 30 години има подобно земетресение в Албания, каза още Милошев.

 

"Денят след основния трус изглежда като по учебник. Логично е след едно такова силно земетресение да има много афтършокове, които да са в границите до 5-5,5 по Рихтер. От психологическа гледна точка е лошо за хората, които са там.", каза експертът.


Проф. Милошев беше категоричен, че няма нищо изключително и това е нормална сеизмологичност.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 4724 |04.02.2025 В Санторини става все по-страшно. МВнР с призив към българите . 0| 4069 |06.02.2023 Проф. Николай Милошев: Няма да има последици за България от силните трусове в Турция . 0| 5482 |27.11.2017 Проф. Емил Ботев: Други трусове не се очакват . 15| 6378 |14.07.2012 Трусът бил затихващ след 22 май, но може да има и още

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads