Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4513 | НОВИНИ

Прокуратурата внася обвинителния акт за Сарафово през юли

Прокуратурата внася обвинителния акт за Сарафово през юли
Обвинителният акт за атентата в Сарафово ще бъде внесен в Специализирания съд до средата на месец юли. Това каза главният прокурор Сотир Цацаров пред медиите в Бургас при посещението си за проверка на хода на делата, към които има висок обществен интерес.
 
Преди четири години, на 18 юли в 17,23 часа на паркинга на аерогарата в Бургас бе извършен бомбен атентат срещу автобус с израелски туристи, при който загинаха 7 души, а ранени бяха други 35.  Предполагаемите атентатори според разследването са Ел Хадж Хасан и Фарах Мелиад. Те са обявни са обявени за международно издирване от Интерпол.

За случая със стрелбата на граничен полицай срещу афганистански гражданин край Средец главният прокурор коментира, че са използвани всички механизми на вътрешното министерство в хода на разследването. По думите му обвинението е провело много разговори със службите в Кабул. При проверката извършена от Цацаров е станало, ясно, че обвиняем все още няма, а подробности по делото ще има на 24 юни. Главният прокурор обясни, че граничният полицай е бил разпитван по случая единствено в качеството си на свидетел.

Припомняме, че на 15 срещу 16 октомври 2015 г. Граничен полицай стреля във въздуха под известния Аврамов мост, за да спре група бежанци, нелегално проникнали в страната. Куршумът обаче рикошира в моста и уби единия от групата афганистанци.

Има двама нови обвиняеми за стрелбата в курортния комплекс Слънчев бряг. Това са Георги Иванчев и Радослав Димитров, които са привлечени като обвиняеми в опит за убийство, коментира Цацаров и случая в Слънчев бряг от преди седмица, при който Димитър Желязков - Митьо Очите беше прострелян, а негов гард убит. По думите на главния прокурор те са задържани за 72 часа като ще бъде поискано да бъдат задържани за постоянно.

 
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Прокуратурата погна бияча на  френския жуналист 4| 5805 | Прокуратурата погна бияча на френския жуналист Само във Фрог: Прокуратурата захапа П. Москов, иззеха електронната му поща заради ваксините 23| 19730 | Само във Фрог: Прокуратурата захапа П. Москов, иззеха електронната му поща заради ваксините Прокуратурата иска отмяна на новата цена на винетките 1| 4869 | Прокуратурата иска отмяна на новата цена на винетките И прокуратурата против високата цена на винетките 1| 4934 | И прокуратурата против високата цена на винетките

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads