Реклама / Ads
5| 4522 |27.01.2016 НОВИНИ

Прокурор №1: Докладът на ЕК не е унищожителен

.
Докладът е повече от реалистичен, но докладът, за съжаление може би на някои елементи на политическия спектър или за съжаление на наши бивши колеги, не е унищожителен. Това не бива да ни успокоява, каза пред БНР главният прокурор Сотир Цацаров.
 

Цацаров припомни, че мониторинговите доклади излизат от 2007 година насам. „Ние съвсем ясно признаваме, че констатацията за бавен напредък и липса на солидни резултати по направленията корупция и може би борба с организираната престъпност не може да бъде оборена по никакъв начин”, заяви той. По думите му в доклада съвсем ясно се казва, че за успешна работа в тази посока са необходими действия на трите власти - законодателна, изпълнителна и съдебна. „Това не е опит да прехвърлим нашата отговорност в нечий чужд двор. Това е начин да кажем, че отговорността е споделена и освен всичко друго начинът, по които всичко това може да се преодолее представлява съвместни усилия на трите власти”, заяви главният прокурор. Според него докладът е очаквано критичен. „Ако влезем в 10-тата година с подобен доклад, това значи, че този механизъм не работи както трябва или не работим съобразно механизма - ние го чуваме по различен начин”, допълни Сотир Цацаров. Главният прокурор коментира, че проблемът е, че до известна степен механизмът за сътрудничество и оценка е започнал да се превръща в неефективно средство за постигане на напредък, охранителните органи т.е. в направлението правосъдие и вътрешен ред, а в един вътрешно политически инструмент.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 4665 |20.11.2019 Даже коалицията ”Цацаров” не успя да измъдри реални победи срещу корупцията . 2| 4137 |23.10.2019 Цацаров за доклада на ЕК: Успокоението, че всичко е приключило, е безкрайно лъжовно чувство . 6| 6254 |27.01.2015 Докладът на ЕК ни опъва ушите заради съдебната система . 41| 5260 |20.07.2011 Велчев скептичен към оценката на Брюксел

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads