Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

5| 4823 |31.07.2023 НОВИНИ

Прокурор Димитрова: Пострадалото момиче потвърди, че е заплашвано по време на разпит

.
Таня Димитрова
Обезобразеното момиче от Стара Загора е споделило на бившия си приятел за отправяно насилие и заплахи от страна на обвиняемия Георги Николаев. Това стана ясно от думите на районния прокурор на Стара Загора Таня Димитрова.
 

Тя обясни, че за изясняване на случая са разпитани хора от по-широкия приятелски кръг на момичето. Тези показания са послужили на разследващите да призоват и самата пострадала на разпит, в който тя също е потвърдила за заплахите. Разследването разполага със съобщенията, изпратени в приложение за чат и се прави техническа експертиза, за да се докаже подателят.

 

Първият разпит на момичето е проведен още докато е на лечение в болницата.

"Тя е била в посттравматично състояние. Затова впоследствие успяхме да извършим по-информативен разпит и тя да започне да връща в известна степен спомени отпреди насилието".

 

Назначена е петорна съдебно-медицинска експертиза с експерти в областта на неврохирургията и пластичната хирургия.

 

Възможно е и да се достигне до хипотезата за опит за убийство, на на този етап е твърде рано да се говори за това, поясни прокурор Димитрова.

 

"Сложно е да се квалифицира такова деяние, при което насилието е причинило множество травматични увреждания. Част от тях са категорично леки, но част от тях се надяваме експертизата да изясни касае ли е за множество седни телесни повреди и като цяло каква е телесната повреда. С оглед резултата от експертизата и допълнителните разпити на пострадалата, евентуално ще докажем дали деянието е извършено по особен мъчителен начин и с особена жестокост".

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3089 |16.07.2024 Ужас в Стара Загора: Психично болна майка държала двете си деца под ключ 4 години . 2| 3631 |25.06.2024 "Момче бършело кръвта ми, за да го прикрие". Говори жертва на бившия шофьор в МВР болница, който уби украинка . 6| 3956 |02.08.2023 Приятел на обвинения Георгиев също биел жена си, делото вече година не е влязло в съда . 5| 3189 |01.08.2023 Докторът, приел пострадалата от Ст. Загора: Това дете няма да се оправи цял живот, като си погледне белезите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads