През деня приключват дейностите в последния ремонтиран участък с дължина 320 метра в платното в посока Румъния. С отпадането на ограниченията се очаква да се улесни преминаването през граничния пункт в началото на активния летен сезон, когато трафикът традиционно се увеличава заради пътуванията към Българското Черноморие.



Макар автомобилното движение вече да се възстановява изцяло, ремонтът на съоръжението продължава. След 30 юни строителните дейности ще бъдат насочени към долното строене – опорите и металната конструкция на моста. От Агенция „Пътна инфраструктура“ уверяват, че тези работи няма да налагат нови ограничения за движението.

Очаква се основният ремонт на съоръжението да приключи през септември.

Ремонтът на 1,057-километровия участък от „Дунав мост“ на българска територия започна на 10 юли 2024 г. Строителните дейности преминаха през шест етапа, като през цялото време движението се осъществяваше двупосочно в платното, в което не се работеше.

„Дунав мост“ при Русе е първото съоръжение над река Дунав между България и Румъния и е част от първокласния път I-2. От откриването му през 1954 г. досега не е бил извършван основен ремонт.