Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

4| 3232 |10.07.2023 НОВИНИ

Путин и Пригожин са се срещнали дни след бунта на “Вагнер”

.
Руският президент Владимир Путин и шефът на “Вагнер” Евгений Пригожин са се срещнали дни след опита за бунт на частната армия. Това съобщи говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от международните агенции.
 

Според думите му “готвачът на Путин”, както е известен Пригожин, е разговарял с руския държавник в продължение на почти три часа. Заедно с тях на срещата са присъствали и командири на “Вагнер” - общо 35 души. 

 

По думите на Песков Путин е предложил наемниците да продължат работата си с Кремъл и в бъдеще, а освен това са подчертали, че са "верни поддръжници на руската армия и държавния глава". 

 

"Самите командири представиха своята версия за случилото се. Те подчертаха, че са верни поддръжници и войници на държавния глава и главнокомандващия, а също така заявиха, че са готови да продължат да се сражават за родината си", каза Песков.

 

ФрогНюз припомня, че Евгений Пригожин се вдигна на бунт и тръгна на “поход за справедливост” в края на месец юни. След като пое контрола над Ростов на Дон, армията се отправи към столицата Москва, но на около 100 км от града наемниците и Пригожин се отказаха от бунта си. Причината - постигнато с президента на Беларус споразумение. Тогава от президентството на Беларус заявиха, че Пригожин, е приел да спре движението на частната армия из Русия и да се премести в Беларус. Такава опция получиха и неговите наемници. 

 

В момента бойците на “Вагнер” подготвят своето преместване в Беларус. Смяташе се, че именно там се намира и самият Пригожин, но миналата седмица президентът Лукашенко заяви, че “готвачът на Путин” е напуснал страната и се намира в Санкт Петербург.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3494 |06.07.2023 Лукашенко: Пригожин не е в Беларус . 19| 8052 |04.07.2023 Руски журналист: Пригожин подготвя нов поход към Москва от Беларус? Путин му търси убиец . 7| 3405 |27.06.2023 Kъде се покри Пригожин? Кремъл нищо не знаели . 25| 3886 |24.06.2023 Лукашенко се договорил с Пригожин да спре похода към Москва?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads