Реклама / Ads
8| 5438 |22.05.2017 НОВИНИ

Радан Кънев: Няма място за хумор с теми като Бухенвалд

.
Източник: БГНЕС
Когато една партия се включи във властта, винаги й се вдига рейтингът. Няма нищо бунтарско или скандално в снимките отпреди пет години с нацистки поздрави. Ние тези хора си ги познаваме. Не бива да се правим на изненадани от проявите им. Това е цената на включването на Патриотите във властта, каза Радан Кънев пред Bulgaria ON AIR.
 
"Има основание за искането на оставката на Валери Симеонов. За мен не може да има хумор с теми като Аушвиц или Бухенвалд. Реакцията на премиера и вицепремиера е учудващото. Европа толкова от близо следи процесите у нас, че Бойко Борисов няма право на грешка", посочи политикът.

 Кънев добави, че в случая няма конспиративна теория за възникването на тези конфликти. "Скандалите на Симеонов са резултат от определени нива на емоционална реакция. Той просто не си е на мястото. Въпреки че е един от малкото независими политици останали у нас", отбеляза Кънев.

Според госта в студиото има един огромен проблем в сегашния парламент "Липсва едната от двете големи съществени политически линии на развитие в Европа - еврофедералистката, която е за запазване на либералната демокрация и пазарната икономика и национално шовинистката", заяви Кънев.

Друга тема на разговора бяха трусовете в съдебната система и по-специално "ЦУМгейт". "Има текст в закона, който казва, че българските магистрати трябва да декларират членството си в масонски ложи и други нерегламентирани групи. Това трябва да се разследва, кой тамплиер, кой рицар, кой масон. Ние имаме системен, структурен проблем, а не конфликт с двама магистрати", обясни още политикът от "Нова република".
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 227 |14.12.2025 „Това е обявяване на война“: Орбан остро за конфискацията на руски активи . 1| 467 |14.12.2025 Учени са открили скали, които действат като естествени електроцентрали . 0| 422 |14.12.2025 Имотите у нас са поскъпнали с 25% . 0| 851 |14.12.2025 Престъпници използваха Бачковския манастир в схема с фалшиви терапии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads