Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4093 | НОВИНИ

Гледат мерките за неотклонение на обвинените за търговия с онколекарства

Гледат мерките за неотклонение на обвинените за търговия с онколекарства
Апелативният специализиран съд ще заседава по мерки за неотклонение на седемте обвиняеми за търговия с лекарства за онкоболни. Миналата събота Специализираният наказателен съд остави за постоянно в ареста сочения за организатор на групата Мирослав Пейков, собственика на фирмата, чрез която лекарствата са били изнасяни в чужбина - Делян Денсузов, както и Калоян Молалийски и Борислав Сотиров.
 

Заради влошеното им здравословно състояние съдът наложи втората по тежест мярка за неотклонение "домашен арест" на д-р Небесна Балджийска и дъщеря ѝ д-р Зора Балджийска от хематологичната болница "Йоан Павел" в София и на фармацевтката от онкоболницата в Благоевград Светлана Тюлекова, уточни БНР.  Преди днешното решение, което ще е окончателно, защитата и прокуратурата остават на различни позиции. Според адвокатите няма яснота какво точно се твърди, а делото е лишено от доказателства. Според обвинението доказателствата са достатъчно, предвид обвиненията към лицата.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Съдии отказват да гледат мярката на задържаните за обира на Роженския манастир 0| 4666 | Съдии отказват да гледат мярката на задържаните за обира на Роженския манастир Гледат мерките на четирима за обира в Роженския манастир 1| 4259 | Гледат мерките на четирима за обира в Роженския манастир Гледат мярката на британеца, нападнал възрастен мъж в Слънчев бряг 2| 4192 | Гледат мярката на британеца, нападнал възрастен мъж в Слънчев бряг Гледат мярката на Десислава Иванчева 4| 4855 | Гледат мярката на Десислава Иванчева

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads