Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
9| 4782 | НОВИНИ

Ревизоро: Питейна вода да не се ползва за промишлени нужди!

Емил Димитров
Емил Димитров Източник: БГНЕС
Ревизоро рече и отсече - не иска питейна вода да се използва за промишлени нужди. Приоритет в Перник остават питейните нужди на населението и заводите ще трябва да си намерят свои водоизточници, котегоричен беше новият министър на околната среда и водите Емил Димитров.
 

Ревизоро е на инспекция в миньорския град. От там той разкритикува ситуацията в Перник и заяви - не може единия ден да казваме “Къде ни е водата”, на другия – “Моля ви се искаме си парното”, а на третия – “Искаме си работата”.

 

Димитров напомни, че за нуждите на „Стомана“ има изграден язовир – ”Лобош“, а “Студена“ не е нито за промишлени, нито за стопански цели, т.е. за риболов.

 

Утре в Министерския съвет ще се обсъждат всички варианти за дългосрочно решаване на водния проблем на Перник, обяви кметът Станислав Владимиров. Разчетите са при сегашния воден режим водата да стигне до април.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Сагата ”Нено Димов”: Свидетели - ексминистърът сам взимал решения за водата 11| 6832 | Сагата ”Нено Димов”: Свидетели - ексминистърът сам взимал решения за водата Експерт: Никой не знае колко риба има в язовир ”Студена”, ако измре ще отрови водата 13| 6986 | Експерт: Никой не знае колко риба има в язовир ”Студена”, ако измре ще отрови водата (Не)Случайно: Регистърът за управление на водата в МОСВ е недостъпен 2| 5302 | (Не)Случайно: Регистърът за управление на водата в МОСВ е недостъпен Прокуратурата: Нено Димов ощетил държавата, продавал вода на дружества в пъти по-евтино 3| 5153 | Прокуратурата: Нено Димов ощетил държавата, продавал вода на дружества в пъти по-евтино

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads