Реклама / Ads
4| 5476 |19.01.2010 НОВИНИ

Рим вдига паметник на Вазов

.
Иван Вазов
Български проект за паметник на Иван Вазов бе одобрен от общината в Рим. Той ще бъде издигнат на площад „Торвалдсен”, в близост до вила „Боргезе” в италианската столица. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на културата, цитиран от БГНЕС.
 

Идеята да бъде издигнат паметник на патриарха на българската литература в италианската столица бе взето по време на разговор между министъра на културата Вежди Рашидов и италианския премиер Силвио Берлускони, който бе на посещение в България през октомври 2009.

Скулптурният проект е дело на българския скулптор проф. Величко Минеков. Фигурата на Патриарха на българската литература ще бъде изработена от бронз и ще е висока 2.60 м. Желанието на страната ни и на Римската община е паметникът да бъде официално открит на 24 май, - Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 4945 |24.05.2016 Даниел Митов води българската делегация в Рим за 24 май . 3| 4367 |23.05.2016 Рашидов води делегеция в Рим за 24 май . 7| 4912 |16.05.2016 Плевнелиев води делегация при папа Франциск . 23| 5377 |23.05.2015 Борисов ще целува ръка на папата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads