0| 3374 |21.06.2022 НОВИНИ

Родните волейболисти с ударен старт в Лигата на нациите

.
Източник: БГНЕС
Националите ни по волейбол записаха първа победа в настоящия сезон от Лигата на нациите след чист успех с 3:0 гейма срещу Иран.

Първото домакинство на българите в София премина сполучливо и водения от Николай Желязков тим надделя с 25:19, 25:23, 26:24.

Победата е важна и увеличава шансовете на подмладения български отбор да запази мястото си в турнира.

Волейболистите записаха четири поредни поражения в първия уикенд от Лигата на нациите, но днес изиграха убедителен първи гейм, в който поддържаха комфортна преднина през цялото време.

Втората част беше далеч по-трудна и вървеше точка за точка до края, когато Иран поведе с 23:20.

Последва обаче мощна серия на нашите с хубави сервиси на Мартин Атанасов и взехме пет поредни точки, с което и гейма.

В третата част българите имаха предимство и бяха близо до победата при 24:22, когато стигнаха до два мачбола.

Гостите изравниха резултата, но две бързи точки на Светослав Гоцев затвориха мача.

В края на тези седмица участието на националите продължава с тежка серия от двубои срещу Австралия, Полша и Бразилия.

Мачът с австралийците е в петък от 20:00.