Реклама / Ads
3| 6007 |23.04.2017 НОВИНИ

Росен Йорданов: Българинът не обича да се хвали, суеверен е

.
Росен Йорданов
Политиците искат контрол над всичко и всички. Но те не могат да имат контрол над нечии живот. Това е в тоталитарните общества. Дълго време в енциклопедиите е липсвала думата самоубийство, това коментира по повод честите самоубийства у нас в предаването „Честно казано с Люба Кулезич” психиатърът д-р Владимир Наков.
 

От 1927 г. причините за самоубийствата са едни и същи. Нищо не се е променило оттогава, допълни д-р Наков. 

 

Човешкият мозък е създаден не за да търси истината,  за да оцелява. Здравите хора се надценяват, те нямат реална представа за себе си, но помага. Това заяви психологът Росен Йорданов.

 

Има изследвания, че българите са нещастни и бедни, но като влезеш вечер в едно заведение, ще видиш, че нито са нещастни, нито са бедни. Ние не показваме личното си щастие, което по някакъв начин се отразява на хората. Не се хвалим от суеверие, продължи психологът.

 

Има поговорка, че в къщата на обесения не се говори за въже. Трябва да се инвестират усилията там, където хората са преживели такова нещо, каза още Йорданов.

 

Основната причина за самоубийствата е импулсивността. То е планирано дълго време, но когато се появи възможност и импулс , се реализира, посочва д-р Наков.

Не трябва самоубийствата да се политизират. Преди 89 г. 4 %  от хората са се самозапалвали. Няма анализи за причините за това, посочи Йорданов. 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 8897 |02.02.2025 Д-р Владимир Сотиров: Извършителят на зверството във Вакарел най-вероятно е бил с тежко психично разстройство . 9| 3574 |26.12.2024 Първан Симеонов: Българинът трайно се отчуждава от властта . 0| 7392 |30.10.2024 Емануил Йорданов за убийството в "Младост": Убиецът може да рисува, дори му се плаща, но законът не казва какво прави след затвора . 1| 3345 |07.08.2024 Д-р Сотиров за пожара в психиатрията във Варна: Липсата на персонал значи липса на редовен надзор

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads