Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
24| 6200 | НОВИНИ

Русия натиска кабинета на Бойко чрез сделка с Турция

Кратко описание
Кратко описание Източник: източник
Русия вече има лостове за контрол, чрез които да повлияе върху ролята на България в големи международни енергиини проекти след като бе подписано споразумение при посещението на руския премиер Путин в Анкара.
 
Това заяви експертът от консултантската фирма Финекспертиза, Дмитри Ширяев, цитиран от в. Ведомсти. В четвъртък премиерите Путин, Берлускони и Ердоган се споразумяха част от газопровода Южен поток да минава през териториалните води на Турция, а Русия от своя страна ще осигури подкрепа за нефтопровода Самсум-Джейхан. Турският проект е алтернатива на нефтопровода Бургас-Александруполис, който ще минава през България и Гърция. Фактът, че Русия и Турция водят преговори е ясен индикатор, че България може да загуби международните си позиции. Експерти от Института за стратегически проучвания в Русия твърдят, че с подкрепата на Турция Русия може да преодолее проблемите в двустранните отношения с България. Кабинетът на Бойко Борисов даде да се разбере, че ще преразгледа българското участие в Южен поток, Бургас-Александруполис и АЕЦ Белене. Най-вероятно ще бъдат замразени докато преминат одит.
Снимка: www.vnf.com/practices-66.html
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Бойко би шута на зам.-областните, на ред са шефовете  им 14| 8539 | Бойко би шута на зам.-областните, на ред са шефовете им Бойко Борисов е новият министър-председател на България 29| 9170 | Бойко Борисов е новият министър-председател на България БСП не вярвала в безкрайната непогрешимост на Бойко Борисов 6| 5273 | БСП не вярвала в безкрайната непогрешимост на Бойко Борисов Би Би Си: Бойко е популярен, но и Симеон беше 9| 6547 | Би Би Си: Бойко е популярен, но и Симеон беше

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads