Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
12| 26220 | НОВИНИ

Само във Фрог: Разследващите полицаи бягат като пилци от МВР

Само във Фрог: Разследващите полицаи бягат като пилци от МВР
Разследващите полицаи започнаха да бягат като пилци от МВР. 20 дознатели са спечелили на последния конкурса за младши прокурори, научи Фрог нюз от разследващи.
 
10 от тях са от столицата, а другите от провинцията. Не малка част от бъдещите прокурори до сега са оглавявали екипите по разследване в няколко районни управления в София. Това означава, че на практика те ще останат без служители с опит. Причините за невиждания отлив са много. Една от тях е, че се разследват само кокошкарски престъпления и по този начин юристите не могат да се развиват. Другото, което ги дразни е, че полицейските началници ги принуждават да участват в манипулирането на статистиката на разкритите престъпления, за което Фрог многократно алармира. Лошите условия на работа, липсата на перспектива за развитие също са мотив юристите да си вдигнат чукалата и да си тръгнат. За да се компенсира кадровия вакуум, на местата на опитните дознатели се слагат полицаи без всякакъв стаж. Заради това много разследвания още в зародиш се обричат на провал.

Какви коли се крадат в момента в София и какви нови схеми прилагат автоджамбазите, четете утре във Фрог нюз.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Само във Фрог: Атентатът срещу шефа на антимафиотите в Силистра заради битов скандал 6| 6409 | Само във Фрог: Атентатът срещу шефа на антимафиотите в Силистра заради битов скандал Е. Славкова пред Фрог: САЩ и ЕС ще „пенсионират” Ердоган заради атентатите 9| 6522 | Е. Славкова пред Фрог: САЩ и ЕС ще „пенсионират” Ердоган заради атентатите Търпанов за Фрог: Частници да изпитват кандидат-шофьорите, а държавата да ги контролира 1| 4965 | Търпанов за Фрог: Частници да изпитват кандидат-шофьорите, а държавата да ги контролира Доц. Христова пред Фрог: Кунева пази статуквото в МОН 13| 6786 | Доц. Христова пред Фрог: Кунева пази статуквото в МОН

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads