Реклама / Ads
0| 6239 |02.01.2024 НОВИНИ

Самолет с пътници на борда избухна в пламъци на летище в Япония /обновена/

.
Самолет на Japan Airlines с пътници на борда избухна в пламъци на летище Ханеда в Токио. Говорител на авиокомпанията заяви, че в самолета е имало над 300 души. Не е ясно дали има пострадали хора.
 

Летателният апарат е потеглил от летище Шин-Читосе в Хокайдо. Причините за инцидента се изясняват. Смята се, че пътническият самолет се е сблъскал с летателен апарат на японската брегова охрана при кацане в Ханеда. Японските телевизионни оператори TBS и NHK съобщават, че един от екипажа на борда му е успял да се измъкне, но останалите четирима все още са в неизвестност. Всички те са загинали, стана ясно по-късно. Информацията е на агенция “Франс прес”, която се позовава на данни на транспортното министерство на Япония. Държавната телевизия NHK също потвърди за това.

 

Смята се, че самолетът, който е трябвало да достави храна до мястото на земетресението, се е ударил с пътническия самолет, докато той е кацал на летището. Припомняме, че страната бе ударена от силно земетресение на 1 януари. Трусът с магнитуд 7.6 по скалата на Рихтер удари централната част на страната. Спасителните операции продължават и към този момент. За момента се съобщава за най-малко 48 жертви.

 







“The Japan Times” съобщава, че екипажът и пътниците на борда на горящия пътнически самолет са били евакуирани, но още не уточняват има ли ранени. По информация на различни информационни агенции в самолета е имало 379 души. По-късно стана ясно, че всички на борда са били изведени от горящия летателен апарат безопасно.

 

На място има екипи на пожарната.

 

Очаквайте подробности. 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 54 |18.12.2025 Туск към лидерите на ЕС за финансирането на Украйна: „Пари днес или кръв утре“ . 0| 138 |18.12.2025 Споделеното родителство влезе в Семейния кодекс: Какво означава това? . 2| 469 |18.12.2025 Понякога е срамно да си българин: Или изриваме боклука, или ставаме боклук . 0| 256 |18.12.2025 Консултации на „Дондуков“ 2: МЕЧ иска вот преди Великден

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads