Отново рекорден ръст на смъртните случаи отбеляза и щата Ню Йорк - починалите за денонощие са 779. Така Съединените щати изпревариха Испания по брой на жертвите на коронавируса и са на първо място в света по брой заразени, допълва БНТ.

На този фон ръководителят на Световната здравна организация призова да не се политизира кризата с коронавируса. Така той отговори на нападките на американския президент Доналд Тръмп, който обвини Организацията в пристрастия към Китай и заплаши да спре финансирането на страната си за нея.