Реклама / Ads
1| 4229 |24.03.2025 НОВИНИ

Северна Македония се готви да покаже, че вече няма да мълчи

.
Източник: БГНЕС
След седмица на траур - днес Северна Македония се готви да покаже, че вече няма да мълчи. От днес в Скопие и други големи градове се очакват протести.
 

Очаква се вкъщи да се приберат и още 9 от ранените при пожара в Кочани, информират от здравното министерство на страната.

 

Очаква се първите пациенти от чужбина да се приберат в средата на седмицата, като те ще преминат първичен "триаж" в чуждата болница. След това специален екип ще ги посрещне и ще следи състоянието им, докато не бъдат настанени в местно лечебно заведение за долекуване.







Здравният министър Арбен Таравари каза, че най-тежко болните, които се лекуват извън Македония, са в Сърбия, България и Гърция и според него, предвид ситуацията, това са пациентите, които най-късно биха се върнали в страната.

 

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3058 |19.03.2025 Без съществена промяна е състоянието на пациентите от Кочани, които се лекуват у нас . 3| 3127 |18.03.2025 Ден на национален траур в солидарност с РСМ. Но стига сме се самоизтъквали като спасители . 2| 3352 |17.03.2025 7-дневен траур в Северна Македония в памет на жертвите от пожара в Кочани . 5| 3400 |16.03.2025 По разпореждане на премиера Желязков: Самолетът „Спартан“ отпътува за Северна Македония

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads