Реклама / Ads
1| 5623 |24.01.2024 НОВИНИ

Шаламанова за децата на удушения Пейо Пеев: В спокойна среда са, съвременният начин е да не бъдат давани в институции

.
Източник: БГНЕС
Децата са в спокойна среда. Съвременният начин е децата да са при близки и роднини, а не да бъдат давани в институции. Предстои да се вземе решение какво ще се случи с грижата за децата. Основната цел е да има най-малко сътресение в живота на децата. В момента никой компетентен орган не може да какво ще се случи.
 

Това заяви в ефира на БНТ социалният министър Иванка Шаламанова по повод двете деца на  Габриела Славова-Пеева, задържана за убийството на съпруга си Пейо Пеев. 

 

Тя разказа и за случай на 14-годишно дете, което не е ходило на училище. "Няма пряка опасност за него, детето не иска да замине с родителите си за Бразилия, той има достатъчно роднини у нас. След като е упражнено насилие срещу него, се свиква т.нар. координационен център. Въпреки насоките на социалната служба, те взимат решение да го изведат и всичко ескалира на границата. Нашите деца са автономни личности и те имат своите права", каза още тя. 







Тя заяви, че работата на социалните работници е много важна, те трябва да бъдат подкрепени. "Динамиката на закона предполага много компетентна грижа. Хората в системата трябва да получават обучения, адекватно заплащане и нормална работна среда", каза още тя. 

 

За мен е важно не само да се увеличат възнагражденията, но и да бъде подобрена работната среда, да се инвестира в обучения, за да се взема винаги най-доброто и компетентно решение в интерес на детето, каза Шаламанова. 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 143 |19.12.2025 5000 лева: Съдът пусна директора с камерите под гаранция . 0| 318 |19.12.2025 От DODGE до Jaguar Land Rover: Най-големите инциденти в киберсигурността през 2025 . 0| 436 |19.12.2025 Руски дрон "Орлан-10" се разби в Турция . 0| 456 |19.12.2025 Съдът отмени винетка "Уикенд"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads