Реклама / Ads
0| 5015 |05.04.2016 НОВИНИ

Шеф на МВР влезе в социалните мрежи с "крилата" реплика

.
Георги Арабаджиев
Зам.-главният секретар на МВР Георги Арабаджиев влезе в социалните мрежи с "крилата" реплика, казана днес по повод пребития лекар в столицата.
 
Думите, които предизвикаха смях са следните: “Провежда се многоаспектно разследване и се установява дали преди е имало опити за физическа интервенция за нарушаване целостта на лицето”. Обяснението на Арабаджиев би могло да изглежда далеч по-разбираемо за хората, но по всичко изглежда, че това не е толкова важно за полицейските началници. Даже напротив, от край време в МВР се използва стил на говорене, който отдалечава системата на светлинни години от обществото. Преди няколко дни се видя, че в речниковия запас на главния секретар на МВР Георги Костов и шефа на СДВР Младен Маринов съществуват само думи като „лица“ и „обекти“, но не и хора, мъже, жени, пострадали, жертви и т. н. Оказва се, че българският език като цяло не е най-силната страна на полицейските началници.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2171 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 2141 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 2147 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 2167 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads