Реклама / Ads
9| 6028 |19.11.2015 НОВИНИ

Шефът на ВКС: Разговорът „Янева-Ченалова” е петно върху цялата съдебна власт

.
Лозан Панов
Разговорите между Румяна Ченалова и Владимира Янева са петно върху цялата съдебна власт. Това каза шефът на Върховния касационен съд Лозан Панов преди днешното заседание на ВСС, предаде репортер на Фрог нюз.
 
Само по себе си отстраняването на Ченалова би било като премахване на метастаза, но не и на самия тумор, допълни още той и дебело подчерта на четири пъти, че иска обстойна проверка на информацията, която е изнесена в записите, публикувани в сайта „Биволъ”. Точно това очаква обществото от съдебната власт, уточни Панов и допълни , че ако „Етичната комисия” към ВСС не направи проверката, тя ще бъде реализирана на много по-високо ниво.

С изказването си Лозан Панов се превърна първия от тримата големи в съдебната власт, който явно декларира необходимостта от изясняване на фактите от скандалния запис. Главният прокурор Сотир Цацаров влезе през страничен вход за заседанието и така успя да избегне въпросите на медиите.
Премиерът Бойко Борисов определи преди два дни разговора „Янева-Ченалова” като „две каки си говорят”.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 17| 5766 |15.01.2016 Борисов: СМС-ът ми го препрати мой съветник, не е от член на ВСС . 7| 5142 |08.12.2015 ВСС пита тайно Цацаров за "Яневагейт" . 8| 5413 |16.11.2015 Пак искат оставката на Цацаров, ВСС се зае със записите "Янева-Ченалова" . 8| 7585 |26.01.2015 Панов: Ченалова бе отстранена от "Октопод", за да не се опетнява името на системата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads