4| 2252 |30.06.2024 НОВИНИ

След драматичен мач: Германия отвя Дания с 2:0 и се класира за четвъртфиналите на Евро 2024

.
Източник: БГНЕС
Дузпа на Кай Хаверц и попадение на Джамал Мусиала донесоха на Германия победа с 2-0 над Дания, като домакинът достигна четвъртфиналите на Евро 2024 след драматичен мач, който беше забавен с почти половин час през първото полувреме поради силна буря, съобщи АФП.

Хаверц наниза гол от наказателната точка в началото на второто полувреме в Дортмунд след игра с ръка на Йоахим Андерсен, нещастният датски защитник, чиито гол бе отменен в другия край на полето само миг по-рано.

Изведен с дълъг пас, Мусиала от Байерн Мюнхен се отскубна, за да отбележи втория гол в средата на второто полувреме, демонстрирайки световната класа на Германия.

В един момент имаше опасност двубоят да бъде прекратен, тъй като английският рефер Майкъл Оливър спря играта в 35-ата минута на първото полувреме и изведе отборите от терена, докато над главите им се разразяваше мощна буря.

Пороен дъжд, градушка, силни ветрове, гръмотевици и светкавици предизвикаха прекъсване на играта от 25 минути, преди мачът да бъде подновен.

Беше една зашеметяваща нощ, която приключи с победа на домакините, преминали през тежък тест на своите качества, за да запазят жива мечтата си да спечелят трофея в Берлин на 14 юли.

Пътят обаче ще стане много по-труден оттук нататък и тимът на Юлиан Нагелсман ще пристигне в Щутгарт за четвъртфинал следващия петък срещу многообещаваща Испания или изненадата Грузия.

В същото време Дания, която надделя над Германия на финала на Европейското първенство през 1992 г., се прибира у дома без спечелен мач - тя се класира от групата си с три равенства.