Според прокуратурата действията или бездействията му са могли да доведат до вредни последици и да облагодетелстват клиниката.
В рамките на разследването ще се проверява как длъжностните лица са поддържали и контролирали разрешението за лечебна дейност, както и дали са били спазени всички законови изисквания за лицензиране.
От прокуратурата уточняват, че производството е отделно от разследването за смъртта на детето. То е свързано с резултатите от проверки на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“, според които лечебното заведение е работило в нарушение на определени от здравните власти правила. Разследването е възложено на следовател от Следствения отдел на СГП и се провежда под надзора на Софийската градска прокуратура.
Случаят е свързан със смъртта на 6-годишния Ангел, който почина след дентално лечение в началото на април. Детето е имало кариеси и пулпити, а след като няколко стоматолози отказали да го лекуват, родителите се съгласили на лечение под пълна упойка.
Все още не е изяснено защо анестезията е продължила около четири часа. По регламент пълната упойка в стоматологичен кабинет може да бъде до 180 минути, а при медицинска необходимост – и по-дълго по преценка на лекарите. В такива случаи пациентът трябва да бъде под постоянно наблюдение в специално оборудвано помещение, включително и след излизането му от упойката.