„Стига помени, време е за закони“: Бащата на Сияна влиза в политиката
„Партиите ще бъдат на заден план – те просто ни дават легалния инструмент да реализираме нашите цели“, заяви Попов в ефира на БНТ. Той подчерта, че избраните партньори не са поставили никакви условия, а напротив – обещали са да дадат думата изцяло на гражданите.
Николай Попов е категоричен, че няма намерение да се превръща в професионален политик. „Аз ще вляза в парламента, ще си свърша работата по промяна на законодателството и когато видя, че това е успешно, ще изляза оттам. Нямам намерение да ставам поредния омразен политик“, обясни той.
Листи на „чистия принцип“
В листите на движението предимство ще бъде дадено на неправителствени организации като „Ангели на пътя“. Целта е в Народното събрание да влязат нови лица – млади хора, които не са обременени от старата система и чийто фокус е единствено спасяването на човешки животи и постигането на реално правосъдие.
Решението на Николай Попов идва след години на протести и искания за по-строги наказания за убийците на пътя, които често оставаха нечути от законодателите. „Не се стремим към властта, а към парламентарната трибуна, за да променим системата отвътре“, заключи бащата на Сияна.
Моля, подкрепете ни.