4| 4062 |11.10.2023 НОВИНИ

Страхотно! Григор Димитров срази световния №2 Алкарас в Шанхай

.
Григор Димитров
Григор Димитров постигна страхотна победа срещу световния №2 Карлос Алкарас с 5:7, 6:2, 6:4 в мач от осминафиналите на Мастърса в Шанхай.

Това е първи успех за българина в четвъртия мач между двамата. В досегашните три срещи Гришо не бе успял да спечели дори сет.

Димитров трябваше да защитава две точки за пробив още при първото си подаване, но се справи. При 2:2 Димитров на свой ред стигна до брейкбол със страхотен бекхенд, а с хубав ретур го реализира, за да поведе. При 5:3 българинът сервираше за спечелване на сета, но Алкарас показа страхотна игра и успя да върне пробива. Димитров допусна грешки и в следващия си сервис гейм, а Алкарас проби отново и спечели първия сет със 7:5 след серия от четири поредни гейма.

Димитров проби още в началото на втория сет след добра атака. Впоследствие българинът трябваше да спасява брейкбол, но се справи и поведе с 2:0. Димитров играеше по-добре в тези минути и имаше предимство и при разиграванията от основната линия. С нов пробив българинът поведе с 5:2, а след това затвори сета с убедително подаване.

Димитров продължи да има предимство и в началото на третия сет. Алкарас се опита да играе агресивно, но Димитров рядко допускаше грешки. Той проби за 2:1, а след това взе убедително своя сервис гейм. Българинът играеше стабилно, а Алкарас видимо се изнерви и допускаше грешки. Димитров поддържаше аванса си и беше стабилен на свой сервис.

На четвъртфинал българинът ще срещне Николас Джари, който победи с 6:3, 5:7, 6:3 Диего Шварцман. Димитров има две загуби в два мача срещу чилиеца, като и двата пъти отстъпи на червени кортове - в Барселона през 2019 и в Женева тази година.