Студентите по медицина и медицинските специалисти отново ще протестират на шествие в Пловдив. Поводът са  нерешените им проблеми въпреки разговорите с здравните институции и  пряко ангажираните политически партии.

„Проявено търпение към институциите и хората, от които зависят решенията на нашите проблеми, вече се изчерпа. Половин година след началото на протестите резултат няма, а политически лица открито ни гонят, обиждат и подценяват, заявяват в позиция до медиите бъдещите медици и настояват за реални и незабавни действия.“