През последните две години чумата по свинете нанесе тежък удар по бранша и доведе до избиването на стотици хиляди животни.


„25 процента от българското свиневъдство беше заличено“, каза Димитър Михайлов от асоциацията на свиневъдите в България, предава БНР.