Реклама / Ads
6| 6044 |05.04.2018 НОВИНИ

Цачева уволнява, но не дава своята оставка

.
Цецка Цачева Източник: БГНЕС
”Във всеки момент, веднага, щом премиерът ми поиска оставката, съм готова да я подам. Готова съм да го направя веднага. Това обаче няма да реши проблемите с текучеството и липсата на кадри. Там се работи в изключително лоши условия”, Това заяви правосъдният министър Ццецка Цачева.
 
Цачева поиска оставките на директора на затвора и на директора на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията".

Тя съобщи пред bTV, че на местата на уволнените ще има нови хора. "Проблемът е в охраната, трябва страничен поглед. С временни заповеди, тъй като режимът е сложен, ще има назначен шеф на затвора - заместник-директорът на Главна дирекция "Охрана" Миладинов или Младенов. Желаещи за този пост няма", обясни тя, като не успя да се сети за името.

Цачева разкри още, че с Пелов е работил служител на СДВР. "Той е некомуникативен, затворен в себе си, озлобен, не признава вината си. Явно работата не е свършена добре", заяви министърът.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 674 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 751 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 3| 766 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 0| 846 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads