Реклама / Ads
3| 4903 |18.03.2015 НОВИНИ

Цветлин Йовчев: Не са подслушвани протестиращи

.
Цветлин Йовчев
Няма нито подслушване на протестиращи, нито и изтичане на информация. Това каза пред журналисти Цветлин Йовчев. Той беше на разпит в столичното следствие във връзка с разработката „Червеи”.
 

Йовчев не пожела да коментира за разговорите в следствието. Относно твърденията, че е подслушвана цяла система той уточни:„Технически и невъзможно е да е имало такова подслушване на самата система. Ако някой е толкова глупав, че да направи такъв опит остават следи в системата, които не могат да бъдат заличени”, допълни Цветлин Йовчев.

 

Той  заяви, че "Червеи" е била една обикновена, маловажна разработка, която трябвало да установи дали администратор на централния полицейски регистър изнася нерегламентирано информация. Резултати от разработката нямало, затова и в края ѝ в папките нямало нищо. СРС-тата, според Цветлин Йовчев, били напълно законосъобразни.

 

Йовчев беше категоричен, че е рухнал митът, че информационната система на МВР е била източвана и че са били подслушвани протестиращи. Случаят "Червеи" беше определен от бившия вътрешен министър като "балон", но и като повод за раздухване на политически скандал, зад който стоят определени политически сили.

 

Досъдебното производство заради "Червеи" се води и срещу бившия шеф на Софийския градски съд Владимира Янева. Тя обаче все още няма обвинение, въпреки че беше отстранена от длъжност до приключване на разследването.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 6341 |08.02.2015 Лазаров се измъква за "Червеи": Може да са подслушвали през главата ми . 12| 5830 |31.01.2014 Йовчев: При използването на СРС-та законът се спазва . 23| 10174 |11.10.2013 Йовчев: Ще бъдат наказани комисарите за "Българския Уотъргейт" . 110| 7898 |21.06.2013 Цветлин Йовчев: В България не може да се случи това, което твърди Борисов

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads