Това стана ясно от заповед на Министерството на здравеопазването.

Официално се намалява срока на задължителната карантина - на 7 дни при хора с положителни тестове и 5 дни за контактни лица.

На контактните лица, които са преболедували или ваксинирани с бустерна доза през последните три месеца карантина няма да се налага.