Удължават COVID мерките до 25 август. Маските остават задължителни в градския транспорт
До 25 август удължават мерките срещу разпространението на COVID-19 у нас. Носенето на предпазни маски в градския транспорт ще остане задължително.
Това стана ясно от заповед на Министерството на здравеопазването.
Официално се намалява срока на задължителната карантина - на 7 дни при хора с положителни тестове и 5 дни за контактни лица.
На контактните лица, които са преболедували или ваксинирани с бустерна доза през последните три месеца карантина няма да се налага.
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.
Моля, подкрепете ни.
FROGNEWS в Google News
Харесва ли Ви съдържанието ни?
Последвайте ни в Google News, за да не пропускате нищо важно!
След отваряне на страницата, натиснете бутон „Следване“.