Реклама / Ads
8| 3351 |03.08.2023 НОВИНИ

Украйна призна, че е взривила Кримския мост

.
Украйна за пръв път призна, че стои зад второто взривяването на Кримския мост - нещо, което Русия упорито твърдеше без доказателства, а Киев не коментираше директно до момента. Признанието направи секретарят на Съвета по национална сигурност и отбрана на Украйна Олексий Данилов в телевизионно интервю.
 

"Военните ни разбиват неуязвимостта на много обекти, които в русия бяха смятани за 100% защитени. Такъв е и Кримският мост, за който говориха представители на нашата Служба за сигурност, които участваха и в първия, и във втория случай", каза Данилов.

 

Първото нападение над Кримския мост също беше свързано с Украйна. Киев призна участието си през декември миналата година, когато началникът на СБУ Васил Малюк я потвърди. По-рано зам.-министърът на отбраната Ханна Маляр изброи като една от успешните мисии на Украйна във войната именно взрива на Кримския мост.

 

Това не е първото нападение, което Украйна извършва на руска територия (полуостров Крим бе анексиран от Украйна през 2014 г. и макар да не се признава официално като територия на Кремъл, Москва го възприема именно като руска земя). Съвсем наскоро атаки с дронове бяха извършени и в центъра на руската столица. 

 

Кремъл обвини Киев за атаките като ги определи като “терористични нападения”. Украйна официално не е коментирала, макар че президентският съветник Михайло Подоляк обеща, че това няма да са единствените дронове, които ще стигнат до Русия. Самият Зеленски заяви, че войната се връща на територията на Русия.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 18| 3147 |25.09.2025 Европа е във война с Русия – иска или не . 4| 2627 |18.08.2025 Цивилни жертви в Украйна часове преди срещата в Белия дом – това ли е мирът? . 13| 3558 |24.04.2025 Тръмп заяви "Владимир, спри!", след убийството на 12 души в Киев . 7| 3638 |07.02.2025 Киев отрече да е имало неуспешен удар с "Орешник" към Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads