Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 4244 |29.09.2016 НОВИНИ

Условна присъда за докторка, причинила смъртта на бебе

.
Две години условно с три години изпитателен срок и отнемане на лекарските права за срок от две години постанови тричленен състав на Окръжния съд в Ловеч за д-р Нина Байчева от Тетевен. Лекарката е причинила смъртта на бебе.
 

Присъдата може да бъде обжалвана в 15-дневен срок пред Апелативния съд във Велико Търново. Д-р Байчева, която е бивш шеф на АГ-отделението в тетевенската болница, бе призната за виновна в това, че при немарливо изпълнение на лекарските си задължения и нарушавайки медицински стандарти, не е проследила състоянието на родилката Наташа Габровска и не е разпознала, че тя има тесен таз.

 

При водене на раждането докторката въвела вътрешно и форсирала лекарствения продукт „Окситоцин" с голяма концентрация. Така по непредпазливост на 22 април 2015 г. причинила смъртта на новородената дъщеричка на Габровска. „Не се чувствам виновна", бяха последните думи пред съда на д-р Нина Байчева.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3538 |26.09.2024 Ужас в частна болница в Сливен: Бебе почина след многократно отлагане на раждането му . 0| 4698 |11.01.2019 Осъдиха лекари за смъртта на родилка и бебето ѝ в Габрово . 1| 5165 |06.06.2016 Двама лекари с ефективна и условна присъда за смърт на родилка и бебето й . 1| 5696 |02.06.2015 Лекарка от Тетевен действала неправилно при раждане, затварят родилното

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads