Тя обясни, че средствата са по договори с Общината, но към момента не са изплатени сумите за януари и февруари 2025 г.
По данни от директори на болници, лекари и медицински сестри не получават допълнителните си възнаграждения, които представляват между 20 и 30% от заплатите им. Това допълнително затруднява работата на лечебните заведения, които вече се борят с ограничен ресурс.
След постъпили сигнали, Григорова е поискала справка от всички общински болници – засега общата събрана сума е над 1.5 млн. лв., въпреки че не всички болници са изпратили отчетите си.
„Важно е да кажа, че директорите на болниците не настояват за целия размер“, подчерта Григорова.