Диагностицираният с COVID-19 варненец се завърна у нас, след пътуване до Италия и Испания. Сънародникът ни решил самоволно да посети двете критични точки в Европа в момента, а след това да прекоси страната, без да спази 14-дневната карантина. Потърсил лекар, едва когато се почувствал зле.

Постъпката му пък бе осъдена остро от потребителите в социалните мрежи.

Още вчера, след като стана ясно, че е потвърден случай на коронавируса, областният кризисен щаб се събра, за да предприеме още мерки в града.

Остава в сила ограничението да работят търговски обекти, който не са сръзани с производството и продажбата на хранителни стоки. Остават да работят аптеките и дрогериите в морската столица.